PZSP w Olszance,    49 - 332 Olszanka 94,     woj. opolskie,     tel. (77)4129717,     e-mail: zs_olszanka@wodip.opole.pl,    fax (77)4129602

 Strona główna PZSP


 Aktualności
 Pasowanie
 Sprzątanie świata
 Andrzejki
 Mikołajki
 Wycieczki
 Jasełka
 Święto ziemniaka
 Dzień Babci
 Bal karnawałowy
 Olimpiada
 Dzień Ziemi
 Dzień Bibliotekarza
 Dzień Matki
 Dzień Dziecka
 Wiosna
 Wielkanoc
 Absolwenci

 

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

2012/2013

Święto Pieczonego Ziemniaka obchodzone jest w naszym przedszkolu każdego roku. Korzystając z gościnności Państwa Zofii i Adama Lum mogliśmy się cieszyć tym dniem na ich przepięknej posesji. Zabawę rozpoczęliśmy konkurencjami sportowymi. Drużyna chłopców i drużyna dziewcząt rywalizowały ze sobą w rozmaitych konkurencjach. Ostatecznie zawody wygrały dziewczynki. Po wyczerpujących zawodach przyszedł czas na pyszne, pieczone ziemniaki, które dzieci spożywały z ogromnym apetytem. Nie mogło oczywiście zabraknąć relaksu podczas wykonywania pracy plastycznej, mianowicie stemplowania pieczątkami wykonanymi z ziemniaków.
Dzieci wspaniale spędziły czas na świeżym powietrzu korzystając z licznych atrakcji tj. trampolina, zjeżdżalnia, piaskownica, mini koszykówka, wspinaczka po linie. Na zakończenie wyraziliśmy ogromną wdzięczność za gościnność a dowodem tego było wręczenie laurki wykonanej przez dzieci.

opracowała Marta Grabowska

album fotografii
foto: Marta Grabowska

 

2011/2012

Dnia 15 września 2011 roku, dzięki uprzejmości Państwa Zofii i Adama Lum, przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Olszance obchodziły Święto Pieczonego Ziemniaka. Imprezę uświetniły prowadzone przez p. Martę Grabowską i p. Monikę Janicką konkurencje sportowe oraz zabawy. Dzieci poznały historię ziemniaka oraz tradycje związane z wykopkami. Punktem kulminacyjnym było wspólne spożywanie upieczonych w ognisku ziemniaków. Dzieci mile spędziły czas korzystając z przepięknego placu zabaw znajdującego się w ogrodzie Państwa Lum, którzy również przygotowali przedszkolakom słodki poczęstunek.

autor tekstu: Marta Grabowska

ALBUM FOTOGRAFII
autor fotografii: Marta Grabowska

2009/2010

17 września 2009 roku nasze przedszkole było gościem podczas obchodów „Święta Pieczonego Ziemniaka” w Publicznym Przedszkolu w Przylesiu. Serdecznie przywitała nas pani Helena Romanowicz wraz z dziećmi. Mieliśmy okazje usłyszeć historię ziemniaka ilustrowana ciekawymi obrazkami, braliśmy udział w konkurencjach sportowych oraz wykazaliśmy się zdolnościami plastycznymi tworząc ciekawe prace plastyczne ze stempli wykonanych z ziemniaków. Najciekawsza częścią była jednak degustacja przepysznych ziemniaczków prosto z ogniska. Dziękujemy serdecznie nauczycielom i dzieciom za zaproszenie oraz mile spędzony czas, jak również rodzicom dzieci z przedszkola w Przylesiu za pomoc w organizacji oraz słodycze i upominki.

FOTKI

Święto dziś ziemniaka mamy

Tak więc wszystkich zapraszamy.

Na konkursy i zawody

Na zagadki i podchody.

Niech zjednoczą się rodziny

I niech mają dziarskie miny.

Uśmiech, humor i zabawa

To jest najważniejsza sprawa.

 

 

Dzień jeszcze cieplejszy niż w roku poprzednim, można by rzecz środek lata, dzieci uzbrojone w wielkie uśmiechy 23 września, wesoło ruszyły na obchody „Święta pieczonego ziemniaka”. W tym roku mieliśmy zaszczyt gościć w posesji Państwa Zofii i Adama Lum, którzy wraz z panią Moniką Zalewską oraz panią Alicja Gmyrek, cudownie przygotowali dla nas ogród.

Ponieważ miejsce gdzie świętowaliśmy było dość daleko od przedszkola, nasze dzieciaki miały zafundowaną dodatkową atrakcje jaką była krótka przejażdżka autobusem szkolnym. Na miejscu serdecznie powitali nas gospodarze oraz przez nich przygotowane wspaniałe dekoracje i smakowicie przystrojony stół, a ognisko wokół którego nasze dzieciaczki usiadły na ławeczkach kryło w sobie najważniejszy przysmak dnia. Obchody rozpoczęliśmy od wspólnych konkurencji sportowych, które przeplatane były z zabawami prowadzonymi przez  panią Martę i panią Asię. Kiedy spaliliśmy wystarczającą ilość energii,  przedszkolaki miały okazję wykazać się zdolnościami artystycznymi z nietypowym narzędziem w ręku, jakim były pieczątki wykonane z ziemniaka, które  w połączeniu z farbą i niesamowitą wyobraźnią dzieci wytworzyły fantastyczne dzieła. Po chwilach spędzonych na zabawie i relaksie artystycznym, nadszedł czas na główna atrakcje dnia, jaką była konsumpcja ziemniaczka prosto z ogniska, każdy przedszkolak oraz wszyscy uczestnicy imprezy  mogli skosztować do woli pieczonych ziemniaków, ponadto dzięki uprzejmości gospodarzy oraz pana Mariusza Szczęsnego, dzieci zostały ugoszczone napojami, słodyczami, domowymi wypiekami oraz mnóstwem owoców. na zakończenie warto dodać, iż dzieci miały okazję bawić się w  ogromnej piaskownicy, udostępnione były różnego rodzaju zabawki i piłki oraz kosz do którego z wielkim sprytem nasze przedszkolaki celowały. Przez całą uroczystość dzieci oraz wszyscy uczestnicy mogli bawić się przy wspaniałej muzyce. Zakończenie obfitowało w serdeczne podziękowania oraz wspólne zdjęcia. Jeszcze raz z całego serca dziękujemy za tak wspaniałe przygotowanie ze strony rodziców.

 

                                                                               Tekst przygotowała: Joanna Miszewska 

ALBUM ZDJĘĆ

2008/2009

Dnia  9 października 2008 roku, dzięki uprzejmości Państwa Procajło, przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Olszance miały możliwości uczestniczenia w Święcie Pieczonego Ziemniaka.

Imprezę uświetniły przygotowane i prowadzone przez Panią Annę Adamowicz i Martę Grabowską, konkurencję, zabawy, tańce oraz wspólne śpiewanie.

Dzieci poznały historie ziemniaka oraz tradycje związane z wykopkami. Finałem imprezy była konsumpcja upieczonych w ogniu ziemniaków, które smakowały, jak potrawy z najlepszej kuchni świata.

 

ALBUM ZDJĘĆ